Kim chcę być, gdy dorosnę?

Wybór idealnego zawodu to spore wyzwanie - na świecie są przecież tysiące fascynujących zajęć.

Dlatego warto lepiej je poznać! Spieszymy z pomocą aby pomóc wybrać Ci swój wymarzony zawód. Poprosiliśmy kilka osób, by pokazały jak wygląda ich dzień pracy. Autorskie relacje znajdziesz na Facebooku, Instagramie i YouTubie. Mamy nadzieję, że Cię zainteresują i zainspirują!

Zapraszamy do Konkursu Edukacyjnego #dobrarobotachallenge!

Zapraszamy szkoły publiczne, placówki opiekuńczo-wychowawcze opieki całodobowej i dziennej do programu edukacyjnego #dobrarobotachallenge. Celem programu jest zapoznanie młodzieży z pracą w różnych zawodach oraz skłonienie ich do refleksji czym chcą się zajmować w przyszłości.

Przygotowaliśmy dla Państwa materiały edukacyjne do przeprowadzenia trzech spotkań z młodzieżą z klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz z klas szkół ponadpodstawowych, dotyczące zdobycia wiedzy na temat wykonywania różnych zawodów. Do skryptów zostały przygotowane materiały filmowe, w których znane osoby opowiadają o swojej pracy.

Dodatkowo możecie Państwo wziąć udział w konkursie polegającym na wykonaniu wszystkich trzech poleceń opisanych w materiałach dydaktycznych jako „Zadania z gwiazdką - konkursowe”, a następnie sfotografowaniu powstałych prac i przesłaniu zdjęć na adres: fundacja@fundacjawawel.pl.

Na zwycięzców czekają słodkie niespodzianki z firmy Wawel oraz przyjazd Wawel Trucka - interaktywnej ciężarówki pełnej słodyczy.

Aby pobrać materiały edukacyjne kliknij tutaj Dowiedz się więcej
Aby pobrać regulamin konkursu kliknij tutaj Tu pobierzesz materiały edukacyjne z I edycji programu

Zobacz filmy z akcji #DobraRobotaChallenge

Dołącz do nas!

Chcesz pokazać jak wygląda Twój dzień w pracy?

Nagraj krótki filmik, oznacz #DobraRobotaChallenge
i wrzuć na swój profil w Social Mediach!

Jeśli jest jakiś zawód, który szczególnie Cię interesuje – daj nam znać w prywatnej wiadomości na Facebooku:

Skąd pomysł?

Zapewne każda i każdy z nas, gdy myśli o swojej przyszłości, zaczyna planować swój wymarzony zawód. Epidemia koronawirusa w tym roku bardzo zmieniła sposób pracy w wielu zawodach. Trochę przy okazji uświadomiliśmy sobie… jak mało wiemy nawzajem o swojej pracy. Uznaliśmy więc, że warto pokazać, na czym tak naprawdę polega praca w poszczególnych zawodach.

Kto wie, może w ten sposób pomożemy Wam wybrać ten idealny?

Skąd pomysł?

Fundacja Wawel z Rodziną od ponad 10 lat pomaga rodzinom, dzieciom i młodzieży.

Chcemy wyrównywać szanse, uczyć wrażliwości i dobroci. Lubimy pomagać w edukacji najmłodszych i pokazywać dobre przykłady. Postanowiliśmy więc przedstawić, jak wygląda „od kuchni” praca w bardzo różnych zawodach. Warto je poznać, by wybrać ten najlepszy i najbardziej pasujący do Ciebie!

Sprawdź inne nasze witryny