Fundacja “Wawel z Rodziną” zebrała ponad 10 tys. zł. podczas Festiwalu “Galicja”!

5 Festiwal Filmów Dziecięcych “Galicja” okazał się wielkim sukcesem. Widzowie oglądając kilkanaście filmów, pomogli także dzieciom! Fundacja “Wawel z Rodziną” zebrała kwotę 10 328,37 zł, za co serdecznie dziękuje wszystkim!

21 czerwca zakończył się Festiwal Filmów Dziecięcych “Galicja”. Na widzów, którzy licznie pojawiali się na projekcjach, czekało wiele atrakcji. Warsztaty, zajęcia z animatorami były niesamowitą okazją do spotkania osób związanych z przemysłem filmowym. Festiwal dał także inny powód do radości. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów trafiły do Fundacji “Wawel z Rodziną”. Fundacja przeznaczy je na sfinansowanie dodatkowych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponad gimnazjalnych. W tym roku udało się zebrać ponad 10 tys. zł!

Fundacja realizuje program edukacyjny ”Masz szansę”, w ramach którego ze wsparcia Fundacji korzysta już ponad 250 dzieci. Fundacja finansuje zajęcia dodatkowe uczniom z małopolskich szkół podstawowych i ponad gimnazjalnych: kursy językowe, dodatkowe zajęcia, takie, które rozwijają ich pasje i talenty, a także zajęcia wyrównawcze dla tych dzieci, dla których może nauka nie przychodzi tak łatwo, jak innym. Staramy się, aby każde dziecko miało możliwość lepszego wejścia w dorosłe życie. – powiedziała Sylwia Warnecka Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

 

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności