SZAŁowy dzień z nauką i słodkościami z Wawelu

25 sierpnia 2012 roku Wawel gościł na wyjątkowym pikniku z okazji Dnia Szałowych Dzieciaków. Była to impreza finałowa projektu SZAŁ – Szkolna Akademia Łamigłowy realizowanego przez Zespół Szkół Gminnych im Marii Skłodowskiej – Curie w Bochni, który ma na celu zachęcenie dzieci do uczestnictwa w zajęciach poza lekcyjnych.

Inicjatywa bardzo nam się podoba. Idealnie wpisuje się w misję naszej Fundacji „Wawel z Rodziną”, która powstała aby udzielać pomocy społecznej i edukacyjnej dla dzieci. Dlatego też z wielkim entuzjazmem przekazaliśmy słodycze aby celebrować razem z dziećmi ich naukowe sukcesy.- wyjaśnia Sylwia Warnecka, wice prezes Fundacji „Wawel z Rodziną”

Podczas sobotniego Dnia Szałowych Dzieciaków uczniowie zaprezentowali przed szeroką publicznością nowe umiejętności oraz efekty dwuletniej nauki. Po części oficjalnej, w holu głównym, rodzice i opiekunowie mogli podziwiać wystawę prac stworzonych przez dzieci, a wśród nich: fotografie dokumentujące codzienne życie szkoły, miejscowości i jej mieszkańców oraz zajęcia i wycieczki; filmy animowane pokazujące nieograniczoną wyobraźnię ich twórców; dzieła młodych konstruktorów, rezultaty zmagań z trudną sztuka kaligrafii oraz mnóstwo prac plastycznych i graficznych.

W projekcie, realizowanym od stycznia 2011 roku, uczestniczyło ponad 160 uczniów szkoły podstawowej, którzy przez blisko dwadzieścia miesięcy brali udział w kilkunastu rodzajach zajęć pozalekcyjnych – od matematycznych, przez językowe, po filmowe – oraz w towarzyszących im wycieczkach tematycznych do miejsc związanych z nauką i kulturą. Zajęcia odróżniały się od standardowego programu szkolnego nowatorską formą prowadzenia (gry, zabawy, dyskusje, symulacje) oraz nietypową tematyką. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zarówno kaligrafia, fotografia, film. Nie zabrakło również entuzjastów nauk ścisłych, którzy chętnie brali udział w zajęciach konstruktorskich czy przyrodniczych. Uczestnicy, dzięki możliwości pracy na nowoczesnym sprzęcie, mieli niepowtarzalna okazję do tworzenia pierwszych filmów animowanych, prac graficznych, czy budowania modeli oraz robotów.

Gratulujemy Szałowym Dzieciakom i życzymy dalszych sukcesów!

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności