Konkurs Czekoladowy Świat rozstrzygnięty!

Główną nagrodę w konkursie Czekoladowy Świat, czyli wycieczkę do fabryki Słodkiego Wawelu oraz zwiedzanie Krakowa wygrali podopieczni Domu Dziecka nr 4 w Łodzi. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W konkursie udział wzięły 442 placówki opiekuńczo – wychowawcze z terenu całej Polski, które łącznie otrzymały przeszło 6 ton słodyczy od Fundacji „Wawel z Rodziną”. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej w formie obrazu, wykonanego dowolną techniką, której tematem byłby świat, w całości stworzony z czekolady.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, o czym świadczy 471 nadesłanych prac. Jury złożone z m.in. z Prezesa Fundacji Tomasza Schimscheinera musiało podjąć trudną decyzję.

– Wszystkie prace były naprawdę niesamowite, czasami trudno było uwierzyć, że to zrobiły dzieci! Ostatecznie postanowiliśmy nagrodzić pracę wychowanków Domu Dziecka nr 4 w Łodzi, ponieważ zachwyciła nas precyzja i staranność z jaką ją przygotowano. Dodatkowo bardzo spodobała nam się idea, świat stworzony z czekolady to kula ziemska ze słodyczami z Wawelu – uzasadniła swój wybór Wice-prezes Fundacji „Wawel z Rodziną”, Sylwia Warnecka.

„Słodki Dzień Dziecka” to program społeczny, którego pomysłodawcą i organizatorem jest firma Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną”, adresatami akcji są placówki opiekuńczo-wychowawcze z terenu całego kraju. W tym roku odbyła się już VI edycja akcji.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności