Wręczenie nagrody w konkursie „Czekoladowy Świat”

We wtorek 10 września przedstawiciele Fundacji „Wawel z Rodziną” oraz firmy Wawel SA odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka nr 4 w Łodzi – zwycięzców w konkursie „Czekoladowy Świat”. W trakcie spotkania dzieci otrzymały nagrodę główną w postaci zaproszenia na dwudniową wycieczkę do Krakowa wraz ze zwiedzaniem fabryki Słodkiego Wawelu w Dobczycach. Voucher wręczył Prezes Fundacji – aktor Tomasz Schimscheiner.

Wtorkowe spotkanie było zupełnym zaskoczeniem dla podopiecznych łódzkiego Domu Dziecka, którzy nie wiedzieli jeszcze o swojej wygranej w ogólnopolskim konkursie „Czekoladowy Świat”. Najmłodsi z zaciekawieniem oczekiwali na niespodziankę, jaką przygotowali dla nich przedstawiciele Fundacji „Wawel z Rodziną”. Po oficjalnym ogłoszeniu wyników i informacji co jest nagrodą główną, dzieci wpadły w euforię, co chwilę dopytując się kiedy pojadą do Krakowa.

– Szczerze mówiąc reakcja dzieci na nagrodę zaskoczyła nas trochę, spodziewaliśmy się radości, ale chyba nikt nie oczekiwał takiego wybuchu entuzjazmu. Cieszę się, że podopieczni Domu Dziecka nr 4 w Łodzi wygrali konkurs, to naprawdę bardzo mądre i otwarte dzieci – mówi Wice Prezes Fundacji „Wawel z Rodziną” Sylwia Warnecka.

Dodatkową atrakcją był fakt, że zaproszenie wręczył dzieciom znany aktor a zarazem Prezes Fundacji, Tomasz Schimscheiner. Dzieci ustawiały się w kolejce po autografy oraz wspólne zdjęcia.

– Jestem niewiarygodnie szczęśliwy, ponieważ podczas tego krótkiego spotkania udało nam się „wyłowić” jeden talent. Rozmawiałem z dziewczynką, której pasją jest aktorstwo i która marzy
o pójściu do szkoły filmowej. Opowiadała mi o swoich rolach oraz sukcesach teatralnych. Oczywiście zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc jej spełnić swoje ambicje i rozwijać się w tym kierunku –
mówi Prezes Fundacji Tomasz Schimscheiner.

Konkurs „Czekoladowy Świat” jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację „Wawel z Rodziną” oraz firmę Wawel z okazji Dnia Dziecka. Tegoroczna VI edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród podopiecznych placówek opiekuńczo- wychowawczych. Wzięło w niej udział 442 domy dziecka z całego kraju, a poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki.

Czekamy na zwycięzców w podkrakowskich Dobczycach już niebawem i jeszcze raz gratulujemy.

Tomasz Schimscheiner oraz Sylwia Warnecka

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności