Zwycięzcy konkursu „Czekoladowy Świat” w Krakowie!

Podopieczni Domu Dziecka nr 4 w Łodzi w nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Czekoladowy Świat” otrzymali voucher na dwudniową wycieczkę w Krakowie. Zwiedzanie zabytków Krakowa oraz fabryki Wawelu miało miejsce 24 i 25 października 2013 r. Pomysłodawcą oraz organizatorem akcji była Fundacja „Wawel z Rodziną”.

Wychowankowie łódzkiego Domu Dziecka mieli okazję nie tylko zobaczyć słynne zabytki Krakowa, ale także zwiedzić fabrykę czekolady firmy Wawel w Dobczycach. Łącznie w wycieczce uczestniczyło 37 podopiecznych łódzkiej placówki wraz z wychowawcami.

Pierwszego dnia dzieci zwiedzały różne zabytki w Krakowie – na Zamku Królewskim na Wawelu mali zwycięzcy obejrzeli m.in. skarbiec, zbrojownię, katedrę oraz smoczą jamę. Po czekoladowym poczęstunku w kawiarni „Słodki Wawel” dzieci udały się na spacer po starym mieście. Kulminacyjny punkt programu, miał jednak miejsce dopiero następnego dnia! Po śniadaniu dzieci pojechały do Fabryki Czekolady w Dobczycach. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez dyrektora fabryki, który opowiedział im o procesie tworzenia ich ulubionych słodyczy. Dzieci z uwagą wysłuchały informacji dotyczących powstania i funkcjonowania zakładu. Następnie, po przebraniu się w specjalnie przygotowane stroje ochronne, dzieci zwiedziły wszystkie dostępne części fabryki. Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się ze skomplikowaną technologią produkcji: czekolad, batoników, cukierków i wielu innych słodkości. Największą przyjemnością było oczywiście próbowanie smakołyków, bezpośrednio schodzących z taśm produkcyjnych. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały wystawę prac nadesłanych do konkursu „Czekoladowy Świat”, która czasowo jest wyeksponowana w fabryce, a każdy z pracowników może ją podziwiać. Oczywiście praca zwycięska, opatrzona autografami twórców jest powieszona w centralnym miejscu wystawy

– Najfajniejsza była fabryka! Było tam tyyyle czekolady, ale ja bym mogła to wszystko sama zjeść, bo była taka pyszna! Zapytałam nawet naszą Panią czy mogę zostać tam i spać, ale powiedziała, że nie. To był super dzień i bardzo mi się podobał! – opowiada jedna z podopiecznych Domu Dziecka nr 4 w Łodzi.

Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń i niezapomnianych przeżyć, hojnie obdarowane ulubionymi słodyczami. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto marzyć, ponieważ marzenia czasami się spełniają – nawet te o czekoladowym świecie.

– Było nam niezwykle miło gościć w Krakowie tak urocze i ciekawe świata dzieci, jak podopieczni Domu Dziecka nr 4 w Łodzi. Mam nadzieję, że ten wyjazd był dla nich nie tylko atrakcją, ale również „żywą lekcją historii”. Dzieci, w większości po raz pierwszy, miały okazję zobaczyć najbardziej znane zabytki Krakowa i dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek na temat miasta. – mówi Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” Sylwia Warnecka.

Kontakt:

Synertime

Agnieszka Kozak

PR Assistant

e-mail: a.kozak@synertime.pl

tel.: 22 544 05 15

Bartłomiej Staniaszek
Account Executive
e-mail: b.staniaszek@synertime.pl

Fundacja „Wawel z Rodziną” została powołana do życia w 2008 roku i jest kontynuacją działalności charytatywnej, prowadzonej przez firmę Wawel. Od samego początku z Fundacją związany jest krakowski aktor i filantrop Tomasz Schimscheiner, który objął funkcję Prezesa. W ramach swojej działalności dobroczynnej, Fundacja wspiera dzieci przebywające w ośrodkach opiekuńczo – wychowawczych oraz te z ubogich czy rozbitych rodzin. Opłaca najmłodszym dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, próbując zapewnić wszystkim równy start w przyszłość. Ofiarowując przysłowiową „wędkę”, stara się zachęcić ich do rozwoju osobistego i spełniania własnych marzeń. Dodatkowo dwa razy do roku fundacja przekazuje z okazji Dnia Dziecka oraz Świąt Bożego Narodzenia ponad 12 ton słodyczy na akcje dla Domów Dziecka w całej Polsce.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności