Tomasz Schimscheiner odważnym rodzicem

W dniu 27 stycznia na deskach teatru STU, w Krakowie będzie można oglądać prezesa Fundacji „Wawel z Rodziną” w nowej sztuce. Tomasz Schimscheiner wraz z małżonką Beatą będą grali w adaptacji książki Leszka Talki „Dziecko dla odważnych”. Spektakl jest parodią podręczników dotyczących wychowywania dzieci.

Książka Leszka Talki to lektura dla tych, którzy zamierzają mieć dzieci, mają dzieci lub chcą mieć ich więcej, ale również dla osób, które już je mają i chwilami mają już ich dość bo maluchy „dają rodzicom w kość”. W spektaklu ukazane są perypetie świeżo upieczonych rodziców, a wszystko utrzymane w żartobliwej konwencji. To co wyróżnia tę sztukę od pozostałych to przede wszystkim włączenie do scenariusza perspektywy punktu widzenia ojca. W dobie modnego już urlopu „tacierzyńskiego”, jest to sztuka, która pokazuje, że mężczyzna często w równym stopniu, co kobieta jest zaangażowany w opiekę i wychowanie malucha. Mecenat nad spektaklem objęła firma Wawel SA, z którą Pan Tomasz Schimscheiner jest związany już od kilku lat, jako prezes Fundacji „Wawel z Rodziną”

Jestem przekonany, że nasi widzowie zobaczą siebie w tym spektaklu. Razem z Beatką mamy już za sobą pewien bagaż doświadczeń rodzicielskich nie mniej jednak po przeczytaniu „Dziecka dla odważnych” nabrałem nieco więcej dystansu do roli rodzica. Mam nadzieje, że przez humor nauczymy młode mamusie i tatusiów jak rozładować emocje i przyjąć racjonalne postawy wobec dziecka. Jestem przekonany, że wszyscy będą się na nim świetnie bawić. – mówi Tomasz Schimscheiner.

Na spotkanie z odważnymi rodzicami zaprasza Fundacja „Wawel z Rodziną”, mecenas spektaklu, firma Wawel oraz wydawnictwo ZNAK Emotikon.

Premiera spektaklu 27 stycznia o godz. 19.00 Scena Teatru STU

Wstęp Wolny

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności