„Czekoladowy Świat” oczyma dzieci

Już po raz szósty Fundacja Wawel z Rodziną oraz Wawel SA organizują konkurs dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego kraju. Jest on częścią akcji społecznej pt. Słodki Dzień Dziecka, w ramach której Fundacja przekaże ponad 6 ton słodyczy dla dzieci z 442 placówek z całej Polski.

Konkurs pod hasłem: „Czekoladowy Świat” skierowany jest do wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych z całej Polski. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej w formie obrazu, wykonanego dowolną techniką plastyczną tematycznie nawiązującej do świata stworzonego z czekolady. Jury złożone m.in. z prezesa Fundacji Tomasza Scheimscheinera wyłoni laureata.

– W tym roku postanowiliśmy zaprosić dzieci do konkursu plastycznego pt. „Czekoladowy Świat”. Jesteśmy bardzo ciekawi jak dzieci wyobrażają sobie świat płynący czekoladą. Mamy nadzieję, że konkurs będzie dla nich dobrą zabawą, a także pozwoli odkryć drzemiące w nich talenty – mówi Sylwia Warnecka, Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Nagrodą główną dla zwycięskiej placówki będzie dwudniowa wycieczka do Krakowa, w czasie której dzieci będą mogły odwiedzić słodką fabrykę Wawelu w podkrakowskich Dobczycach, a także zwiedzić znane zabytki Krakowa.

Gotowe prace opiekunowie mogą przesłać w terminie do 15 lipca 2013 roku na adres Fundacji „Wawel z Rodziną”. ul. Władysława Warneńczyka 14, 30-520 Kraków.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie Fundacji: www.fundacjawawel.pl oraz www.wawel.com.pl

„Słodki Dzień Dziecka” to program społeczny, którego pomysłodawcą i organizatorem jest firma Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną”, adresatami akcji są placówki opiekuńczo-wychowawcze na terenie całego kraju. W tym roku organizowana jest już VI edycja akcji, podczas której Fundacja „Wawel z Rodziną” przekaże 442 Domom Dziecka ponad 6 ton słodyczy.

 

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności