Wawel wspiera młode talenty – znamy zwycięzcę konkursu „Słodkie Filmowe Inspiracje”

Wawel wyłonił zwycięzcę konkursu „Słodkie Filmowe Inspiracje”. Najbardziej kreatywną oraz pomysłową pracę konkursową nadesłała 13-letnia Ania z Domu Dziecka w Cieszynie. W nagrodę wraz z koleżankami i kolegami zwiedzi fabrykę Wawel i Alvernia Studios pod Krakowem.

Ania wygrała siódmą już edycję konkursu „Słodkie Filmowe Inspiracje”, organizowanego w ramach cyklicznej akcji „Słodki Dzień Dziecka”. Do udziału w rywalizacji zaproszono podopiecznych z 440 Domów Dziecka z całej Polski. Laureatka konkursu wykazała się największą kreatywnością i talentem – nie tylko plastycznym, ale także marketingowym. Zadanie konkursowe polegało bowiem na namalowaniu plakatu z jednym z produktów firmy Wawel oraz wymyśleniu dla niego hasła reklamowego. Propozycja Ani, przedstawiająca stragan z popularnym trio z Wawelu – Malaga, Tiki Taki i Kasztanki – uzupełniona została hasłem: „Kupujcie ludzie po przystępnej cenie, słodki nastrój i smaczne wspomnienie”. Zarówno kreacja, jak i hasło podkreślają handlowo-reklamowe zdolności zwyciężczyni.

„Z każdym rokiem konkurs ‘Słodkie Filmowe Inspiracje’ cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród wychowanków domów dziecka, do których jest kierowany. W tym roku otrzymaliśmy ponad 200 prac konkursowych. Wszystkie były bardzo kreatywne i ciekawe, jednak praca Ani z Cieszyna ujęła nas szczególnie, z uwagi na nieszablonowe przedstawienie naszych trzech sztandarowych produktów” – powiedziała Anna Rieger, Dyrektor Marketingu Wawel SA.

Zwyciężczynię oraz jej koleżanki i kolegów z Domu Dziecka w Cieszynie już niebawem czeka niesamowita przygoda. Zostaną zaproszeni do fabryki słodyczy Wawel w Dobczycach, a także studia produkcyjnego – Alvernia Studios pod Krakowem – w którym powstają filmy reklamowe i długometrażowe.

Organizatorem konkursu była fundacja „Wawel z rodziną”, której misją jest udzielanie pomocy społecznej i edukacyjnej, wspieranie polskich rodzin oraz osób sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja „Wawel z Rodziną” została powołana w czerwcu 2008 r. przez Wawel SA, aby rozwijać prowadzoną od wielu lat charytatywną działalność firmy.

Organizatorzy: Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną”

Patroni medialni: TVP Kraków, TVP Bydgoszcz, Radio Plus Kraków, Miesięcznik SEDNO, Portale: Czas Dzieci, W roli mamy, Miasto dzieci.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności