Dzieci z Domu Dziecka w Cieszynie zwiedziły Kraków

13-letnia Ania, zwyciężczyni konkursu „Słodkie Filmowe Inspiracje”, wraz z kolegami spędziła dwa wspaniałe dni w Krakowie. W trakcie wycieczki nie brakowało atrakcji, które sprawiły, że ten wyjazd z pewnością będzie niezapomniany.

Dzieci z Domu Dziecka w Cieszynie podczas 2-dniowego pobytu w Krakowie zwiedziły zabytki Krakowa, w tym Podziemia Rynku Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Drugiego dnia wycieczki wybrały się natomiast do miejsca, o którego zwiedzeniu marzą mali i duzi – do fabryki słodyczy Wawel w Dobczycach. Następnie, dzięki uprzejmości Alvernia Studios, poznały magię kina i dowiedziały się jak powstają najnowocześniejsze produkcje filmowe. I to właśnie drugi dzień spodobał się najbardziej laureatce konkursu.

„Muszę przyznać, że drugi dzień wycieczki bardzo mnie zaskoczył. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać ten konkurs i wspólnie z koleżankami i kolegami mogłam odwiedzić fabrykę słodyczy w Dobczycach i studia filmowe. To właśnie te atrakcje z pewnością zapamiętam na długo” – mówi 13-letnia Ania.

A Dyrektor Domu Dziecka w Cieszynie – Leszek Toman – dodaje: „Jestem bardzo dumny z Ani – wykazała się niezwykłym talentem plastycznym, który pozwolił jej zwyciężyć w konkursie. Dzięki jej umiejętnościom mogliśmy wspólnie ze wszystkimi naszymi podopiecznymi cieszyć się z nagrody. Jestem również szczęśliwy, że mieliśmy okazję przyjechać do Krakowa i zwiedzić tyle ciekawych miejsc. Atrakcje, które przygotowała dla nas Fundacja Wawel z Rodziną były fantastyczne i z pewnością na długo zostaną w pamięci naszych wychowanków”.

Ania zwyciężyła w siódmej edycji akcji „Słodki Dzień Dziecka”. Co roku organizatorem tego konkursu jest Fundacja „Wawel z rodziną”, której misją jest udzielanie pomocy społecznej i edukacyjnej, wspieranie polskich rodzin oraz osób sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja „Wawel z Rodziną” została powołana w czerwcu 2008 r. przez Wawel SA, aby rozwijać prowadzoną od wielu lat charytatywną działalność firmy.

Organizatorzy: Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną”

Patroni medialni: TVP Kraków, TVP Bydgoszcz, Radio Plus Kraków, Miesięcznik SEDNO, Portale: Czas Dzieci, W roli mamy, Miasto dzieci.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności