Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną” przekazują słodkie upominki i zachęcają dzieci do tworzenia kreatywnych ozdób świątecznych

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną” jak co roku wspierają dzieci z domów dziecka w całej Polsce osładzając im świąteczny czas. Wszystko w ramach akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja” organizowanej już po raz ósmy.

Wawel SA wraz z Fundacją „Wawel z Rodziną” przekażą podopiecznym domów dziecka z całej Polski pakiety słodyczy, które osłodzą im oczekiwanie na nadchodzący, świąteczny czas.

„Jak co roku, w okresie przedświątecznym, przekazujemy dzieciom z domów dziecka nasze słodycze, które mamy nadzieję umilą im i osłodzą świąteczne dni. Od lat Fundacja Wawel z Rodziną prowadzi działania, których misją jest wspieranie domów dziecka na terenie całej Polski. Akcja ‘Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja’ jest jedną z naszych inicjatyw. W tym roku towarzyszy jej konkurs plastyczny dla najmłodszych” – mówi Sylwia Warnecka, wiceprezes Fundacji Wawel z Rodziną.

Wszyscy podopieczni domów dziecka zostali zaproszeni do udziału w konkursie „Zaczarowane ozdoby”, w którym muszą wykazać się kreatywnością, pomysłowością oraz talentem. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pięknej ozdoby choinkowej. Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub grupowo, a na autorów 3 najlepszych ozdób czeka wspaniała nagroda. Na początku grudnia domy dziecka, z których pochodzić będą zwycięskie prace odwiedzą blogerki wnętrzarskie, prowadzące blogi: http://twojediy.blogspot.com/, http://szczesciejestwyborem.blogspot.com/, które nauczą dzieci jak własnoręcznie ozdabiać otaczającą je przestrzeń, nie tylko w Boże Narodzenie.

„Bardzo się cieszymy, że zostałyśmy zaproszone do udziału w tej akcji. Tworzenie rękodzieła jest naszą największą pasją, a możliwość dzielenia się nią z innymi jest dla nas przyjemnością. Spotkania z tak wspaniałymi, uzdolnionymi plastycznie dziećmi to dla nas fantastyczna przygoda. Mamy nadzieję, że one tak samo potraktują warsztaty z nami i wspólnie sprawimy, by nadchodzące Święta były piękne i kolorowe” – zgodnie potwierdzają Diana i Kasia.

Konkurs potrwa do 20 listopada, a zwycięzców poznamy już 25 listopada. Zgłoszenia należy przesyłać na adres siedziby Fundacji „Wawel z Rodziną”: ul. Władysława Warneńczyka 14, 30-520 Kraków, z dopiskiem ZACZAROWANE OZDOBY.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności