Blogerki stworzyły z dziećmi piękne, zaczarowane ozdoby

Dzieci z trzech domów dziecka – w Płocku, Sławnie i Bartoszycach, które zwyciężyły w konkursie „Zaczarowane ozdoby” – spotkały się już z blogerkami wnętrzarskimi – Dianą i Kasią. Dziewczyny odwiedziły dzieci tuż przed świętami, by wspólnie z nimi wyczarować piękne, urokliwe girlandy, nietypowe świąteczne przywieszki i kolorowe litery. Ręcznie tworzone dekoracje ozdobiły pokoje dzieci i choinki stojące w domach dziecka.

Na początku grudnia Fundacja Wawel z Rodziną wraz z blogerkami – Dianą z http://szczesciejestwyborem.blogspot.com/ oraz Kasią z http://twojediy.blogspot.com/ odwiedziły trzy domy dziecka, których podopieczni przesłali najbardziej kreatywne ozdoby świąteczne i w nagrodę wygrali wyjątkowe warsztaty z dekorowania wnętrz.

„To były naprawdę inspirujące spotkania. Dzieci, które brały udział w warsztatach są niesamowicie uzdolnione plastycznie. Z resztą udowodniły to przesyłając prace konkursowe. Mam nadzieję, że prezentując nasze pomysły na ozdoby, sprawiłyśmy im nie tylko radość, ale też rozbudziłyśmy w nich pasję do tworzenia pięknych rzeczy” – mówiła po przeprowadzonych warsztatach Diana.

„Czuję ogromną radość i dumę, że miałam możliwość współpracy z tak wyjątkowymi dziećmi. To dla mnie najwspanialszy prezent pod choinkę” – powiedziała po warsztatach Kasia.

W trakcie warsztatów dzieci miały okazję przygotować własnoręcznie ozdobione drewniane litery, filcowe girlandy z napisem Wesołych Świąt, świąteczne ozdoby na choinkę oraz kolorowe tablice „przypominajki”, które zawisną na ścianach w ich pokojach.

„Bardzo się cieszymy, że udało nam się wygrać konkurs plastyczny, bo dzięki temu odwiedziły nas panie blogerki i pokazały nam wiele nowych technik i ciekawych pomysłów na prace plastyczne, które uwielbiamy” – mówiły dzieci.

Konkurs „Zaczarowane ozdoby” odbył się w ramach akcji „Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja”, co roku organizowanej przed Świętami przez Fundację Wawel z Rodziną oraz firmę Wawel SA. W warsztatach, plastycznych wzięło udział przeszło 60 dzieci. Z kolei w ramach całej akcji, aż 430 domów dziecka w całej Polsce, otrzymało od Fundacji paczki pełne słodkości z Wawelu.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności