Krówki, karmelki i galaretki Wawelu uczestnikami zimowego turnieju narciarskiego

W II połowie stycznia Fundacja Wawel z Rodziną przekazała słodycze Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Pyszne krówki kakaowe, karmelki krówkowe, a także owocowe galaretki Mieszanki Krakowskiej zostały 30 stycznia br. przekazane dzieciom uczestniczącym w zawodach narciarskich przeprowadzanych w ramach akcji edukacyjnej: „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”.

W ostatnich dniach stycznia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie zorganizowali turniej narciarski dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat. Zawody odbyły się na stoku „SKI –Lubomierz”. Zadaniem najmłodszych było prawidłowe wypełnienie testu z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku, a następnie zjazd slalomem na nartach. Wszyscy uczestnicy zimowego turnieju mogli do woli zajadać łakocie, które specjalnie na tę okazję przekazała Fundacja Wawel z Rodziną. .

Zawsze bardzo nas cieszą inicjatywy takie jak akcja „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”. Dzięki nim najmłodsi dowiadują się istotnych informacji o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ważna jest także podczas tego typu wydarzeń radosna zabawa. Słodycze Wawelu były słodką nagrodą dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji. – powiedziała Sylwia Warnecka z Fundacji Wawel z Rodziną.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności