Znane osoby wspierają Fundację „Wawel z Rodziną”

Ponad 16 000 złotych zebranych na wsparcie edukacyjne najmłodszych mieszkańców Małopolski – to owocne efekty spotkania przyjaciół Fundacji „Wawel z Rodziną”. W miniony piątek, 22 maja, na Zamku Królewskim na Wawelu zebrało się wiele osobistości, dla których wspieranie polskich rodzin oraz osób sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi jest bardzo bliskie sercu. Swojego wsparcia dla działań Fundacji udzieliły m. in. Maria Seweryn, Zbigniew Bródka i Krzysztof Hołowczyc.

Poważane w świecie kultury i sztuki osobistości z całej Polski, w tym Marcin Daniec, przedstawiciele biznesu oraz przedstawiciele placówek – podopiecznych Fundacji – ponad 75 osób zebrało się w piątkowy wieczór na Zamku Królewskim w Krakowie, aby wspólnie podkreślić swoje zaangażowanie na rzecz pomocy najmłodszym. Podczas oficjalnego spotkania przyjaciół Fundacji „Wawel z Rodziną” została przeprowadzona kwesta, z której dochód Fundacja przeznaczy na realizację programu edukacyjnego „Masz Szansę”. Przedmioty na licytację przekazały znane osoby – Maria Seweryn podarowała bilety do OH Teatru, Zbigniew Bródka – koszulkę z autografem, a Krzysztof Hołowczyc – książkę „Piekło Dakaru” z autografem.

Przyjaciele Fundacji również ofiarowali cenne przedmioty. Wśród nich znalazły się m. in. obraz pt. „Tańczące pingwiny” namalowany przez Halinę Krajewską i krzesło ozdobione metodą decoupage przez uczniów Gimnazjum nr 21 w Krakowie. Najwyżej wylicytowanym przedmiotem było pióro przekazane przez Pierwszą Damę Annę Komorowską z wygrawerowanym podpisem. Przedmiot został wylicytowany za kwotę 6 500 zł. Na drugim miejscu znalazł się plakat Ryszarda Horowitza z jego autografem, za którego nowy nabywca przekazał Fundacji 3 200 zł.

„Działalność charytatywna od dawna jest bliska mojemu sercu. Jestem dumna i bardzo szczęśliwa, że mogłam przyczynić się do sukcesu spotkania przyjaciół Fundacji Wawel z Rodziną – zebraliśmy pokaźne środki, które zostaną wykorzystane do pomocy najmłodszym” – mówi Maria Seweryn, która przekazała podarunki na licytację podczas wieczoru.

W ramach programu „Masz Szansę” Fundacja „Wawel z Rodziną” dofinansuje dodatkowe zajęcia dydaktyczne z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii, chemii, historii w małopolskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach programu ze wsparcia Fundacji korzysta ponad 500 dzieci.

Obietnicę marki „Wawel. Radość wyzwala” widać na wielu płaszczyznach działania firmy. Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. Co roku, w ramach programu „Masz szansę”, dofinansowywane są dodatkowe zajęcia edukacyjne dla prawie tysiąca dzieci. Bliżej świąt Bożego Narodzenia, Fundacja „Wawel z Rodziną” wciela się w pomocnika Świętego Mikołaja.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności