Fundacja „Wawel z Rodziną” promuje czytelnictwo!

DSCF3266W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Tygodnia Bibliotek, Fundacja „Wawel z Rodziną” 7 maja przyłączyła się do akcji promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy w Krakowie. Tomasz Schimscheiner, aktor  i Prezes Fundacji, wprowadzał mieszkańców Krakowa w niezwykły świat lektur i rozbudzał wyobraźnię słuchaczy, czytając fragmenty książek. Cała akcja odbywała się w zabytkowym tramwaju „Norymberga” przemierzającym krakowskie ulice. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku.  

Tydzień Bibliotek to program mający na celu podkreślanie roli bibliotek i zachęcenie do czytania książek. W tym czasie biblioteki w całym kraju organizują szereg inicjatyw. Przy współpracy z Nowohucką Biblioteką Publiczną oraz trzema krakowskimi bibliotekami publicznymi Fundacja „Wawel z Rodziną” podjęły wspólne działania na rzecz promocji czytelnictwa. 7 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 krakowskie ulice przemierzać można było specjalnym tramwajem T4 zwanym „Norymberga”.

Podczas wspólnej podróży, którą umilały słodycze  firmy Wawel można było posłuchać  fragmentów książek czytanych m.in. przez Tomasza Schimscheinera, który w imieniu Fundacji „Wawel z Rodziną” z dużym zaangażowaniem włączył się w akcję, wykorzystując swoje aktorskie umiejętności. Fundacja, wspólnie z bibliotekarzami, zachęcała mieszkańców Krakowa do odwiedzania bibliotek i czytania książek, pokazując jednocześnie, że czytanie wcale nie jest nudne – wprost przeciwnie, znacząco uatrakcyjnia nasze życie, podnosi kompetencje komunikacyjne i wzbogaca wyobraźnię. – Powinniśmy jak najczęściej dawać przykład najmłodszym, pokazując, że wspólne głośne czytanie może sprawiać wiele radości. Zachęcam do spędzania wspólnych rodzinnych chwil, dzięki którym możemy odkryć fascynujące historie zapisane w książkach – mówił Prezes Fundacji.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności