20. Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących w Krakowie

Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” po raz kolejny wzięli udział w wydarzeniu Wigilia dla Bezdomnych i Potrzebujących w Krakowie.

W niedzielę 18.12.2016 r. firma Wawel i Fundacja „Wawel z Rodziną” wsparli jubileuszową akcję charytatywną – 20. Wigilię Jana Kościuszko dla Bezdomnych i Potrzebujących odbywającą się, jak co roku, na płycie krakowskiego Rynku.

Pracownicy firmy Wawel już tradycyjnie zebrali się, aby wspólnie przygotować paczki ze słodyczami dla najbardziej potrzebujących, przybywających na Rynek i zjeżdżających do Krakowa na to szczególne wigilijne spotkanie. Do świątecznych zestawów trafiło łącznie ponad 2 tony słodyczy.

Wigilia Jana Kościuszko – znanego filantropa i restauratora – to największa tego typu wigilia w Polsce, na którą przyjeżdżają osoby potrzebujące
z całego kraju. Podczas wigilii co roku trafia do nich ponad 50 000 ciepłych potraw, zestawy z żywnością, a także kilkaset kilogramów produktów spożywczych przyniesionych przez ludzi dobrej woli.

Tradycja Wigilii Jana Kościuszko w tym roku doczekała się swojego 20. jubileuszu. Po raz pierwszy w historii świątecznych spotkań na Rynku Głównym potrzebujący mogli także skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich i wskazówek dotyczących dalszego leczenia.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności