Odbyły się drugie warsztaty w ramach programu “Dobro od dziecka”

W sobotę 23 lutego odbyły się kolejne warsztaty skierowane do wychowawców świetlic środowiskowych w Krakowie w ramach programu Fundacji “Wawel z Rodziną” – “Dobro od dziecka.

Warsztaty „Emocje – jak je komunikować?” po raz kolejny poprowadziła doświadczona trenerka rozwoju osobistego, fotograf, pedagog, socjolog oraz arteterapeutka, pani Małgorzata Pióro, która podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą na temat roli emocji w komunikacji. Ćwiczenia warsztatowe zawierały elementy techniki FOTOcoachingu – autorskiej metody opracowanej i wykorzystywanej przez prowadzącą. Dzięki nietypowej formie ćwiczeń warsztaty miały nie tylko walory merytoryczne, ale też pobudziły kreatywność i otwartość uczestników.

W sobotnim spotkaniu wzięło udział 25 osób, wśród których znaleźli się wychowawcy krakowskich świetlic środowiskowych i przedstawiciele Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Program “Dobro od dziecka” składa się z 4 obszarów tematycznych: „Poczucie wartości”, „Emocje jak je komunikować”, „Współpraca w grupie”, „Wartość – dobro od dziecka”. Każdy z tych tematów omawiany jest w ramach cyklu warsztatów z wychowawcami krakowskich świetlic środowiskowych. Na zakończenie każdego spotkania wychowawcy otrzymują instrukcje i zbiór ćwiczeń, umożliwiające im wykorzystanie wyniesionej z zajęć wiedzy w codziennej pracy z wychowankami świetlic.

Program “Dobro od dziecka” to inicjatywa Fundacji “Wawel z Rodziną”, która pokazuje dzieciom, że dobro może zaczynać się od małych dobrych uczynków.

Kolejne spotkania z cyklu odbędą się:

16 marca – „Współpraca w grupie”

27 kwietnia – „Wartość – dobro od dziecka”

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności