Warsztaty w ramach programu Dobro od Dziecka

16 marca w ramach programu Dobro od Dziecka odbyły się kolejne warsztaty dla wychowawców świetlic środowiskowych. Miejsce warsztatów tym razem było nietypowe – Teatr Nowy w Krakowie, a gospodarzem spotkania Tomasz Schimscheiner.

Tematem spotkania były emocje, które są niezwykle ważne w relacjach międzyludzkich, a w świecie dzieci mają podstawowe znaczenie. Warsztaty pozwoliły poznać wychowawcom nowe metody dotarcia do emocji dziecka oraz ich opanowania. Warsztaty z aktorem teatralnym w teatrze pozwoliły spojrzeć wychowawcom na emocje z innej, szerszej perspektywy. Dostrzec emocje wcześniej pomijane. Nazwać to czego nie można było.

Podczas warsztatów wychowawcy podzieli się także opiniami na temat już przeprowadzonych zajęć w świetlicach realizowanych w ramach programu.