Warsztaty autorskie z Beatą Ostrowicką

2 kwietnia w Świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na ul. Augustiańskiej w Krakowie odbyły się warsztaty autorskie z Beatą Ostrowicką.

Podczas spotkania z dzieciakami Pani Beata opowiadała o etapach powstawania książki: poczynając od tego jak rodzi się pomysł w głowie pisarki lub pisarza, poprzez przelewanie słów na papier, aż po ostatni etap, w którym tekst trafia do wydawnictwa i drukarni.

Główną częścią warsztatów było tworzenie przez dzieci nowych, ciekawych historii związanych z książką, którą wcześniej Beata streściła. Większość dzieci rysowała, czasami nawet po kilka historii.  Na zakończenie wszyscy podziwiali wykonane prace.

A potem były przytulasy, pyszne babeczki czekoladowe i obłędna sałatka.:)