Wielka Gala Finałowa Festiwalu FilmON już za nami!

15 maja odbyła się Gala Finałowa ogólnopolskiego festiwalu filmów krótkometrażowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – FilmON. IV edycja wydarzenia trwała od 13 do 14 maja 2019 roku w krakowskim kinie studyjnym Sfinks. W jury festiwalu zasiadał m.in. Prezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Tomasz Schimscheiner.

Główną ideą Festiwalu FilmON jest zachęcenie jego uczestników do wyrażania swoich emocji za pomocą filmu oraz wykorzystania go przez opiekunów w dziedzinie terapii. To również okazja do spotkań z uczestnikami z całej Polski oraz prezentacji swoich produkcji szerszej publiczności.

Wydarzenie bezpośrednio wpływa na podniesienie świadomości społeczeństwa na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie, pozwala twórcom zaistnieć w nowej przestrzeni kultury masowej.

Festiwal bez wątpienia przełamuje bariery i pozwala wierzyć, że każdy człowiek może realizować swoje pasje i marzenia, bez względu na trudności, które w życiu go spotykają.

Cieszymy się, że jako Fundacja „Wawel z Rodziną” mogliśmy być częścią tego wyjątkowego projektu i dzielić się dobrem z innymi. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności