Uczniowie krakowskich szkół podstawowych gotowi na bezpieczne wakacje!

Zabawy, gry zespołowe, konkursy oraz spotkania ze służbami ratowniczymi i mundurowymi. Tak upłynął 17 i 18 czerwca przy Hali 100-lecia Cracovii, gdzie odbyło się wydarzenie „Bezpieczne Wakacje”. W imprezie wzięło udział ponad 650 uczniów krakowskich szkół podstawowych. Partnerami wydarzenia była firma Wawel oraz Miasto Kraków.

– Nasz udział w evencie nie był przypadkowy, bowiem już od lat Wawel aktywnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Naszą ideą jest inspirowanie do czynienia dobra już od najmłodszych lat, a także pokazywanie, że dobro zaczyna się od małych, drobnych gestów. Cieszymy się także, że w charytatywnym biegu udział wzięli także podopieczni świetlic środowiskowych, których pod opieką ma Fundacja „Wawel z Rodziną”. To był wyjątkowy czas. – mówi Sylwia Warnecka, CSR menedżer w Wawel SA, wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Atrakcje, nowe doświadczenia, wyjątkowe emocje, a także spora dawka wiedzy o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji – tak w skrócie można opisać “Bezpieczne Wakacje”. Oba dni imprezy zostały uroczyście rozpoczęte przez przedstawicieli Miasta Krakowa, którzy życzyli dzieciom udanego lata, ale i uważności w czasie wolnym od zajęć. Najmłodsi wzięli udział w inspirującym konkursie plastycznym, a na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych poznali ciekawostki przyrodnicze. Policjanci, strażacy i ratownicy przekazali im wartościową wiedzę w formie zabawy. Można było poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy, zgłoszenia zagrożenia czy bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Miejsce eventu zostało podzielone na kilka stref tematycznych, jedna z nich integrowała dzieci ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się specjalny bieg charytatywny Wawel School Run, którego partnerem była marka Wawel. Biorąc udział w biegu, uczniowie mieli możliwość wsparcia szczytnego celu. Za pokonanie wyznaczonej trasy określoną ilość razy, firma Wawel postanowiła przekazać środki na rehabilitację 10-letniego Oskara, beneficjenta Fundacji Poland Business Run, który w wyniku wady wrodzonej przeszedł amputację nogi.

Najwaleczniejsza okazała się Szkoła Podstawowa numer 114, której uczniowie pokonali ponad 260 okrążeń biegu, ale i z innych placówek nie brakowało chętnych. Cieszymy się, że dzieci tak ochoczo wzięły udział w zawodach, poprzez które okazały wsparcie swojemu rówieśnikowi z niepełnosprawnością ruchową komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, pomysłodawcy wydarzenia.

Bieg w szczytnym celu miał za zadanie budować wśród dzieci przekonanie, że pomagać może każdy. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w całym projekcie i mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy!

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności