II Małopolskie spotkanie z mundurem

25 września 2019 r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się Dzień Otwarty pn. “Poznaj nas! II Małopolskie spotkanie z mundurem – Policja 2019”, w którym udział wzięło 860 uczniów i wychowawców klas mundurowych z Małopolski. Fundacja “Wawel z Rodziną” przekazała słodki poczęstunek dla uczestników wydarzenia. 

Dla gości przygotowano zróżnicowane tematycznie wykłady i stoiska poszczególnych oddziałów, przybliżające pracę policji i zadania z tym związane. Do głównych atrakcji bez wątpienia można zaliczyć ekspozycję floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia policyjnego. Na stoisku małopolskich policjantów ruchu drogowego młodzież mogła zobaczyć symulację wypadku drogowego i jak wygląda jego prawidłowe zabezpieczenie, a także podziwiać mistrzowski pokaz jazdy motocyklowej. 

W trakcie uroczystości miało miejsce ślubowanie złożone przez 52 nowo przyjętych policjantów. Ponadto przyznano 20 odznaczeń dla zasłużonych funkcjonariuszy i pracowników cywilnych małopolskiej Policji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda ostatni etap przyjęcia w szeregi policji. Sami po ukończeniu szkoły będą mogli spróbować swoich sił w rekrutacji do służb.

Jako Fundacja “Wawel z Rodziną” chętnie wspieramy inicjatywy edukacyjne, które pokazują młodzieży możliwości rozwoju i alternatywę na przyszłość. Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności