Klasyka (nie) klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość

15 października, w Auli Widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach odbył się koncert finałowy projektu: „Klasyka (nie) klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość”. Projekt konkursu został w całości sfinansowany przez markę Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną” w ramach akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie”.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach została laureatem konkursu grantowego organizowanego przez Fundację „Wawel z Rodziną” w ramach akcji „Serce rośnie”. Z tej okazji 15 października odbył się znakomity Koncert finałowy projektu Klasyka (nie) klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość pt. „Muzyczna Liga Kreatywności”, w wykonaniu młodych mieszkańców gminy Dobczyce. 

Okazuje się, że muzyka klasyczna może stać się obiektem zainteresowań młodszego pokolenia, przynosić im radość poprzez pracę w grupie, a przy tym wpływać na świadomość w odbiorze sztuki i własny rozwój. 

Na scenie mogliśmy posłuchać improwizacji do filmu niemego, aranżacji jazzowych znanych utworów, filmu animowanego stworzonego za pomocą techniki poklatkowej, a także  zobaczyć instrumenty, które można wykonać samemu w domu.

Projekt w całości został zrealizowany ze środków finansowych otrzymanych w ramach konkursu od Fundacji „Wawel z Rodziną”. 

Łącznie do konkursu wpłynęło prawie  200 pomysłów na realizację nowoczesnych projektów edukacyjnych z całej Polski. Ze wszystkich zgłoszeń jury wybrało 30  najciekawszych. W sumie na realizację projektów Fundacja „Wawel z Rodziną” przeznaczyła kwotę 185 370 zł.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności