Jasełka pt. „Dobro-Zło” TPD „Przyjaciele Kornela Makuszyńskiego”

10 stycznia 2020 roku w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci “Przyjaciele Kornela Makuszyńskiego” w Krakowie przy ul. Na Wzgórzach 13A odbyło się spotkanie noworoczne. Na wydarzenie przybyli podopieczni Towarzystwa wraz z rodzinami. Dzieci i młodzież przygotowały dla gości jasełka pt. “Dobro-Zło” oraz słodki poczęstunek.  

Na wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy przyjaciele i sympatycy TPD “Przyjaciele Kornela Makuszyńskiego”, z którymi placówka współpracuje. Goście mogli podziwiać występ dzieci m.in. w rolach Józefa, Maryi i Trzech Króli. Na twarzach młodych adeptów sztuki widać było przejęcie i podekscytowanie trwającym spektaklem. Widownia nagrodziła starania młodych aktorów gromkimi brawami. 

Dzieci w trakcie przygotowań do spektaklu poznawały różnice między dobrem a złem. Uczyły się rozróżniać wartości poprzez zabawę. Cieszymy się, że Ci młodzi ludzie znajdują w placówce miejsce, w którym nie tylko mogą odrobić lekcje, czy zjeść ciepły posiłek, ale też uczą się dostrzegać dobro i dzielić się nim z innymi.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności