“Planeta zieleni” – projekt sfinansowany w ramach akcji Serce Rośnie

Projekt “Planeta zieleni” Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy znalazł się w gronie laureatów w ramach akcji społeczno-konsumenckiej marki Wawel – Serce Rośnie.

W ramach projektu dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy stworzyły „Ogród terapeutyczny”, w którym będą mogły odnaleźć chwilę spokoju, relaksu oraz pobudzać zmysły poprzez obserwowanie barwnej roślinności, wąchanie aromat ziół, kwiatów i wsłuchiwanie się w odprężające dźwięki ogrodu.

Odbyły się też zajęcia przyrodnicze, pozwalające poszerzyć wiedzę uczniów o ochronie przyrody i nauczyć się prawidłowych nawyków ekologicznych. Wyłoniono również laureatów konkursów: rysunkowego – “Świat przyrody” oraz fotograficznego – „Drzewa i kwiaty w moim ogrodzie”.

Projekt został w całości sfinansowany przez markę Wawel.