Serce Rośnie: Projekt PSP w Woli Blakowej

Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Blakowej znalazł się w gronie zwycięskich projektów z całej Polski. Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację Projektu pt. „My się nie boimy i swoje pasje kształcimy!” w ramach akcji społeczno-konsumenckiej Serce Rośnie II edycja”. 

Akcja Serce Rośnie pozwoliła uczniom rozwinąć swoje zainteresowania, pasje i talenty z trzech różnych dziedzin: matematyka, informatyka i fotografia, biorąc udział w różnych zajęciach i warsztatach. Dzięki dofinansowaniu szkoła mogła zakupić pomoce potrzebne do realizacji projektu tj. aparat cyfrowy – lustrzankę, roboty edukacyjne i pomoce dydaktyczne z matematyki.

W ramach projektu grupa młodych fotografów z PSP w Woli Blakowej wybrała się na wycieczkę na warsztaty fotograficzne zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uczniowie zapoznali się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym, tworzyli własne kompozycje martwej natury, którą fotografowali, robili zdjęcia makro, malowali światłem oraz poznali tajniki obróbki zdjęć w programach graficznych. Dla uczniów odbywały się w szkole zajęcia z grafiki komputerowej, na których mogli dzięki zakupionemu aparatowi cyfrowemu robić zdjęcia, poznać programy graficzne tj. Gimp i FastStone oraz dokonywać obróbki zrobionych zdjęć. 

Dzięki zakupionym robotom edukacyjnym w październiku uczniowie wzięli udział w „Europe Code Week 2019” (Europejski Tydzień Kodowania). W szkole odbyły się trzy wydarzenia związane z tą inicjatywą: „Pierwsze spotkanie z mBot’ami” w kl. III, „mBoty w naszej szkole” w kl. VI, „Budujemy i programujemy roboty” w kl. VII. 

W projekcie przeprowadzono szereg działań przedstawiających matematykę w różnych dziedzinach życia. Uczniowie wykonywali na zajęciach bryły przestrzenne, utrwalali własności figur geometrycznych, uczyli się logicznego myślenia i rozwijali wyobraźnię przestrzenną. W ramach zajęć tworzyli także domino, gry i zabawy dla młodszych uczniów, przeprowadzając z nimi zajęcia. 

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności