“Międzypokoleniowy Klub Miłośników Gier”

Dlaczego warto integrować się między pokoleniowo? Na to pytanie odpowiedział projekt Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku pt. Międzypokoleniowy Klub Miłośników Gier zrealizowany w ramach akcji społeczno-konsumenckiej “Serce Rośnie”.

Celem projektu Międzypokoleniowy Klub Miłośników Gier było pokazanie młodszym i starszym uczestnikom alternatywnych, nietypowych, nieszablonowych form spędzania wolnego czasu. Raz w tygodniu odbywały się spotkania adresowanych zarówno do uczniów szkoły jak i dla okolicznych mieszkańców, szczególnie seniorów. Jedni dla drugich stali się pewnego rodzaju mentorami, przewodnikami i ekspertami. Część zajęć była poświęcona nauce gry w warcaby i szachy (te tradycyjne planszowe, jak i te na komputerach) – tu w rolę nauczycieli wcielili się seniorzy. Na pozostałych zajęciach dzieci i młodzież wprowadzili starsze pokolenie w tajniki programowania z wykorzystaniem ozobotów oraz edumat. Wspólnym mianownikiem tych działań była nauka programowania. Efektem projektu jest nabycie nowych umiejętności, zintegrowanie różnych pokoleń oraz pokazanie, że na naukę nigdy nie jest zbyt późno.  Wszyscy uczestnicy projektu byli zarówno jego odbiorcami jak i prowadzącymi i dzięki takiemu pomysłowi każdy z nich był zaangażowany w jego tworzenie.

Zapraszamy do zobaczenia podsumowania projektu >> PREZENTACJA <<