Kim będę, gdy dorosnę? – inspiracje zawodowe dla dzieci

Kim będę, gdy dorosnę to projekt zrealizowany w ramach akcji konsumencko-społecznej przez Stowarzyszenie na rzecz wspierania dzieci i młodzieży Klubu Mam w miejscowości Konarzyny. 

Zainteresowanie pracą i przyszłym zawodem rozwija się u dzieci dość wcześnie. Dziecko od najmłodszych lat ma styczność z przedstawicielami różnych zawodów. Na wsi katalog zawodów z jakimi stykają się dzieci jest zdecydowanie mniejszy niż w miastach, najczęściej to zawód rolnika, kierowcy lub sprzedawcy. Celem pomysłodawców projektu było pokazanie dzieciom również innych, mniej popularnych na terenach wiejskich zawodów. 

Młodzi poszukiwacze inspiracji zawodowej odwiedzili Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach, remizę OSP Konarzyny, spotkali się z policjantami oraz piekli bułki w piekarni. W okresie letnim dzieci miały również okazję spróbować swoich sił w żeglarstwie i nauczyć się pływać na optymistach w klubie żeglarskim LKS Charzykowy. Po przerwie wakacyjnej uczestnicy projektu uczyli się układać kostkę rubika z rekordzistą świata w układaniu kostki 2x2x2 – Maciejem Czapiewskim i grali w szachy z Albinem Kiedrowskim. W końcówce roku dzieci poznały zawód lekarza, pielęgniarki, dentysty oraz aktora i artysty. 

Różnorodność zawodów umożliwiła  każdemu znaleźć obszar, w którym dobrze się czuje. Po zakończeniu projektu rozpoczął się nabór do kół zainteresowań, gdzie milusińscy mogą kontynuować swoje nowe zainteresowania.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności