Mobilna świetlica dla dzieci Gminy Hrubieszów

Czym jest mobilna świetlica i jak działa? O tym przekonali się mieszkańcy gminy Hrubieszów. Projekt został zrealizowany w ramach akcji społeczno-konsumenckiej “Serce Rośnie”. Tym razem środki pieniężne zostały przekazane Fundacji Czasoprzestrzeń na realizację projektu “Zajęcia na końcu świata, czyli mobilna świetlica”, który odbył się w Gminie Hrubieszów. 

Celem przedsięwzięcia była realizacja zajęć edukacyjno-sportowych ze szczególnym uwzględnieniem talentów, predyspozycji i marzeń dzieci mieszkających w małych miejscowościach na terenie gminy. Najmłodsi mieszkańcy mogli uczęszczać do mobilnej świetlicy, gdzie czekali na nich specjaliści z dziedzin związanych z edukacją, psychologią, pasjonaci sportu, mediów, nauk ścisłych czy nowych technologii. Przeprowadzone zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje stały się początkiem realizacji do tej pory niespełnionych marzeń dzieci, które zobaczyły, że mogą w przyszłości zostać tym kim tylko zechcą.

Mobilna świetlica pozwoliła na realizację zajęci w miejscowościach, w których nie ma szkoły czy innych ośrodków edukacyjno-kulturalnych. Głównie rozwijano następujące predyspozycje i talenty: społeczne, interpersonalne, matematyczno-logiczne, motoryczne, przyrodnicze, wizualno – przestrzenne, muzyczne, językowe. 

W czasie zajęć z dziećmi, pracownicy fundacji spotykali się z rodzicami, dziadkami, i innymi osobami, które mają realny wpływ na codzienność dzieci. Wszystkie te działania mamy nadzieję, że zapoczątkowały rozwój młodych talentów. Cieszymy się, że dzieci otrzymały motywację do działania.

Strona Fundacji Czasoprzestrzeń: http://www.czasoprzestrzen.wolit.pl/

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności