Na fali szkolnego radia… Projekt Stowarzyszenia Umysł Fascynacja Odkrywanie UFO

“Na fali szkolnego radia czyli informacyjnie i twórczo prosto z JEDYNKI” to projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Umysł Fascynacja Odkrywanie UFO ze środków finansowych w ramach akcji społeczno-konsumenckiej Serce Rośnie. Dzięki projektowi grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im.dr Stanisława Krzysia w Barcinie będzie od teraz prowadzić szkolny radiowęzeł.  

Inicjatywa stworzenia szkolnego radiowęzła pozwoliła dzieciom na zgłębienie umiejętności dziennikarskich i medialnych oraz usprawnienie przepływu informacji wewnątrz szkoły, a audycje radiowe będą teraz umilały pozostałym uczniom czas na przerwach. 

Pomysł na projekt to odpowiedź na rosnące zainteresowanie wśród młodzieży pracą w radio i innych środkach masowego przekazu. W ramach projektu odbyły się warsztaty, na których uczestnicy dowiedzieli się jak prowadzić wywiad, na co zwracać uwagę, jak poradzić sobie z dźwiękiem, co to są prawa autorskie. Grupa uczestniczyła także w warsztatach przygotowujących do pracy dziennikarza radiowego m.in. z komunikacji, emisji głosu, wzbogacających słownictwo, w zajęciach w studiu lokalnego radia. Uczestnicy mieli możliwość spotkania się z dziennikarzem lokalnego radia, a także z absolwentem szkoły, który pracuje jako niezależny radiowiec. Na zakończenie projektu uczestnicy nagrali swoje pierwsze wywiady. 

Dzięki projektowi uczniowie  nabyli nowe doświadczenie i poznali nowe możliwości na przyszłą pracę.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności