Projekt „English Club” – zrealizowany przez Zespół Szkół w Strzyżewie

Nauka języków obcych stwarza nowe perspektywy rozwojowe. Stąd też w Zespole Szkół w Strzyżewie zrodził się pomysł realizacji projektu “English Club”. Projekt został zrealizowany ze środków finansowych w ramach akcji społeczno-konsumenckiej “Serce Rośnie”. 

Zespół Szkół w Strzyżewie skupia dzieci i młodzież z okolicznych wiosek. Położenie geograficzne miejscowości nie stwarza wiele możliwości komunikacji w języku obcym, dlatego uczniowie dzięki projektowi dostali szansę na kontakt z odmienną kulturą i żywym językiem angielskim w utworzonym English Clubie. Członkowie klubu uczestniczyli w zajęciach z native speakerem, przygotowali sztukę w języku angielskim wg tego samego scenariusza co ich zagraniczni koledzy, a następnie wymienili się z nimi płytami z nagraniami sztuki.

W szkole został również zorganizowany m.in. Dzień Brytyjski i Dzień Języków Obcych. Uczniowie odbyli wycieczkę edukacyjną do American School of Warsaw w Konstancinie Jeziornej, gdzie mieli przyjemność oglądać sztukę teatralną oraz odwiedzili British Council w Krakowie w celu udziału w warsztatach językowych i kulturowych dla dzieci i młodzieży. 

Wierzymy, że nabyta wiedza i doświadczenie językowe zachęciło dzieci do dalszego szlifowania języka angielskiego.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności