Pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Obecna sytuacja pandemii koronawirusa zmieniła rzeczywistość każdego z nas. Dotychczasowe proste czynności stają się dla nas dużym wyzwaniem. W tych innych dla nas czasach chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacjami na temat bieżących działań Fundacji “Wawel z Rodziną”.

W ramach podziękowania dla lekarek i lekarzy, ratowników, pielęgniarek oraz wszystkich zaangażowanych na co dzień w niesienie pomocy potrzebującym, za ich pracę, codzienne zaangażowanie i oddanie w niesieniu pomocy pacjentom oraz potrzebującym Fundacja “Wawel z rodziną” przekazała na ich ręce tonę słodyczy. 

Pragniemy podziękować pracownikom ochrony zdrowia za ich pracę, codzienne zaangażowanie i oddanie w niesieniu pomocy pacjentom oraz potrzebującym. W tej niezwykle trudnej sytuacji jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich ogromnego zaangażowania i chcemy, by wiedzieli, że nie są sami. Mamy nadzieje, że słodkości pozwolą choć na chwilę oderwać się od trudów dnia codziennego i dodadzą im energii do dalszego działania – mówi Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną.

Nasze słodycze trafiły do poniższych instytucji:

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach
  • Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  • Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie
  • ośrodek kwarantanny w Krakowie

Krakowski ośrodek kwarantanny został dodatkowo obdarowany książkami Pani Beaty Ostrowickiej, polskiej pisarki, znanej autorki powieści dla dzieci i młodzieży, a także członkini Rady Fundacji „Wawel z Rodziną”. 

– W tej trudnej sytuacji sięganie po książkę to okazja, by oderwać się od rzeczywistości. Czytanie zmienia życie, naprawdę relaksuje i może być ogromną przyjemnością, która poprawi nastrój. Można sięgnąć po nowości, nadrobić zaległości, wrócić do ukochanych tytułów, czy bohaterów – przekonuje autorka Beata Ostrowicka. 

Fundacja “Wawel z Rodziną” zawsze była blisko rodziny i osób potrzebujących. Nasz Partner Agencja Schulz brand friendly podarowała Fundacji „Wawel z Rodziną” 3 laptopy, które przekazaliśmy potrzebującym rodzinom wytypowanym przez krakowskie świetlice środowiskowe. Są to rodziny wielodzietne, w których jest ośmioro i dziewięcioro dzieci w większości w wieku szkolnym. Do tej pory rodziny dysponowały jedynie jednym sprzętem komputerowy na całą rodzinę, co w obecnej sytuacji nauczania online uniemożliwiało wszystkim dzieciom możliwość nauki.  Ten sprzęt, który od nas otrzymały pozwoli dzieciom brać czynny udział w nauce. 

Wierzymy w moc dobrych serc i że uda nam się w tym trudnym czasie wspomóc wiele osób.  

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności