Festiwal Kwarantanny – konkurs filmowy dla uczniów

30 kwietnia br. zakończył się Festiwal Kwarantanny, czyli konkurs filmowy dla uczniów z Krakowa. W zabawie udział wzięło 161 dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich Gminy Miejskiej Kraków. Prezes Fundacji Tomasz Schimscheiner był jednym z członków jury konkursowego, a firma Wawel została fundatorem nagrody specjalnej w kategorii “Pomagam”

Zadanie konkursowe polegało na wyborze przez uczestników jednej z czterech kategorii: : “Uczę się sam”, “Po szkole”, “Sposób na koronawirusa” i “Pomagam” i nagranie krótkiego – 2 min. filmu na wybrany temat. Film należało udostępnić w jednym z serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube), koniecznie z hashtagami #festiwalkwarantanny  #krakow #siedzewdomu. Można było skorzystać z własnego profilu lub rodziców. 

W ciągu pięciu tygodni rywalizacji i rundzie specjalnej, jury konkursu wyłoniło 79 zwycięzców w IV kategoriach. Blisko połowa uczestników wybrała kategorię “Po szkole”, gdzie dzieci pokazywały w jaki sposób kreatywnie spędzają czas wolny w domu.

Do laureatów konkursu trafiły tablety, głośniki i książki oraz nagroda specjalna – kosz słodyczy ufundowanych przez firmę Wawel.

Cieszymy się, że tak dużo osób zaangażowało się w Festiwal Kwarantanny. Z tygodnia na tydzień filmy były coraz bardziej pomysłowe. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji dzieci nauczyły się nowych umiejętności i spędziły wartościowo czas z rodzicami i rodzeństwem w domu– komentuje Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, która koordynowała przebieg konkursu.

Jesteśmy dumni, że  w tym innym dla wszystkich czasie mogliśmy wesprzeć tak ciekawą inicjatywę. Przygotowane przez dzieci i młodzież materiały filmowe budziły duży zachwyt i zainteresowanie Internautów. Zaangażowanie i ogrom włożonej przez uczniów pracy sprawił, że efekty były niesamowite! Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dużo zdrowia! 

Szczegółowe wyniki i relacja z przebiegu konkursu dostępne są na stronie www.festiwalkwarantanny.pl

 

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności