Dołącz do #DobraRobotaChallenge!

Akcja #DobraRobotaChallenge nabiera rozpędu! Reprezentanci kolejnych zawodów opowiadają o tym, na czym polega ich praca. A wszystko po to, by ułatwić młodym ludziom podjęcie decyzji o wyborze przyszłego miejsca zatrudnienia. 

27 maja pojawiły się pierwsze nagrania akcji, w których to Prezes Fundacji “Wawel z Rodziną” i zarazem aktor teatralny i filmowy – Tomasz Schimscheiner oraz Beata Ostrowicka, członkini Rady Fundacji “Wawel z Rodziną”, a na co dzień autorka książek dla dzieci, opowiedzieli o tym jak wygląda ich praca. Następnie oboje zaprosili do wyzwania kolejne osoby. Pan Tomasz zaprosił Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego, a Pani Beata ilustratorkę książek – Kasię Kołodziej. 

Wkrótce do akcji zaczęły dołączać nowe osoby. Do tej pory pod hashtagiem #DobraRobotaChallenge można znaleźć 24 materiały wideo, w tym m.in. redaktor naczelnej “Miasto Kobiet” – Anety Pondo, Piotra Kupichy z zespołu Feel, Irka Jakubka z RMF MAXX, czy Grzegorza Palis – blogera modowego i specjalistę ds. influencerów. Nadal do akcji przyłączają się nowi, interesujący przedstawiciele różnych zawodów, z czego bardzo się cieszymy.

Przypomnijmy, że akcja ma na celu pokazanie “od kuchni” różnych zawodów, aby dzieci mogły dowiedzieć się, na czym dana praca polega. Wybór idealnego zawodu to spore wyzwanie. Na świecie jest przecież tysiące fascynujących zajęć, trudno więc wybrać jedno z nich. Dlatego staramy się je dzieciom i młodzieży jak najbardziej przybliżyć. 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję wszystkich dorosłych! Opowiedzcie w krótkim materiale wideo młodym ludziom o swojej pracy, a następnie wrzućcie film na swój profil w social mediach, oznaczając go #DobraRobotaChallenge. W ten sposób materiał będzie można łatwiej wyszukać. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony akcji i zobaczenia opublikowanych do tej pory nagrań: http://fundacjawawel.pl/dobrarobota/galeria.php

 

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności