Schronisko w Radysach – walka o los zwierząt

Schroniska dla zwierząt powstały po to, by dawać naszym czworonożnym przyjaciołom schronienie przed głodem, zimnem i niebezpieczeństwem – by były namiastką domu. To, jakim miejscem jest schronisko, zależy oczywiście od ludzi, którzy je prowadzą – od osób przejmujących odpowiedzialność za los zwierząt, które do nich trafiają. 

Gdy widzimy złe traktowanie zwierząt – musimy szybko działać i głośno o tym mówić. 

Tak też było w przypadku ratowania psów ze Schroniska w Radysach. Grupa odważnych wolontariuszy m.in. z OTOZ Animals, TOZ Augustów i “Pogotowia dla zwierząt” postanowiła walczyć o zdrowie i życie czworonogów, będących na skraju wyczerpania, żyjących w warunkach, w których przebywanie zagraża utracie zdrowia i życia zwierząt.

Aktualnie “Pogotowie dla zwierząt” wraz z innymi wolontariuszami prowadzi akcję ratowania zwierząt przebywających w Schronisku w Radysach. Stopniowo przenoszą je do nowych domów. W międzyczasie organizacja stara się doprowadzić do zakazu przyjmowania do Radys nowych zwierząt.

Jako Fundacja “Wawel z Rodziną” chcieliśmy w symboliczny sposób podziękować za dobroć, chęć niesienia pomocy i pełne miłości i nadziei serca wolontariuszy, którzy nie pozostali obojętni na los bezbronnych stworzeń, dających tym samym dobry przykład społeczeństwu, a szczególnie dzieciom i młodzieży. Dlatego przekazaliśmy na ręce Organizatora akcji słodkie podziękowanie dla wszystkich wolontariuszy, które – mamy nadzieję – choć trochę osłodzi im ten trudny czas walki o lepsze jutro naszych czworonożnych przyjaciół. 

Więcej informacji na akcji znajdą Państwo poniżej: 

ttps://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujemy-psy-ze-schroniska-w-radysach

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności