„Down the road. Zespół w trasie” odwiedził Kraków!

8 sierpnia br. w Urzędzie Miasta Krakowa odbył się panel dyskusyjny z uczestnikami programu “Down the road. Zespół w trasie”, podróżującymi wraz z Przemkiem Kossakowskim przez sześć krajów. Podczas spotkania zostały m.in. zaprezentowane przez rodziców bohaterów programu możliwości aktywizacji zawodowej osób z zespołem downa. Przedstawiciele Fundacji “Wawel z Rodziną” podczas spotkania przekazali uczestnikom panelu słodkie upominki.

Głównym celem wizyty w Krakowie tej niezwykłej ekipy było zmienienie stereotypowego myślenia o osobach z niepełnosprawnościami oraz pokazanie, że aktywizacja zawodowa jest dla nich bardzo ważna. Młodzi podróżnicy mieli też czas na zwiedzanie Krakowa i okolic. Odkrywali m.in. Rynek Podziemny w Krakowie oraz Kopalnię Soli w Wieliczce. 

Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać wspaniałych, ciekawych i pełnych dobrej energii ludzi. Życzymy powodzenia w dalszej drodze i mamy nadzieję, że do zobaczenia!

W czasie kilkudniowej wizyty w Krakowie zespół “Down the road. Zespół w trasie” spotkał się ze swoimi fanami nad Zalewem Nowohuckim przy food trucku z frytkami belgijskimi, gdzie pracuje jedna z uczestniczek programu. Była więc okazja do rozmów i udziału w prowadzonych przez zespół wielu warsztatach, w tym bębniarskich.

Podczas wizyty uczestnicy programu „Down the road. Zespół w trasie” odwiedzili między innymi Muzeum Krakowa – Rynek Podziemny oraz Kopalnię Soli „Wieliczka”, nauczyli się wypiekać krakowski specjał w Żywym Muzeum Obwarzanka (przypominamy, że wymienione miejsca uczestniczą w akcji #zwiedzajKraków zorganizowanej w ramach kampanii Kraków nieodkryty), a także – co szczególnie ważne – wspólnie z władzami i przedstawicielami miasta wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym aktywizacji zawodowej.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności