Nasza nominacja na Społecznika Roku 2020

Poznajcie panią Katarzynę Regucką. Od 1999 roku aktywnie angażuje się w działalność społeczną. Pracuje w jako pedagog resocjalizacyjny, jest certyfikowanym edukatorem HIV/AIDS, posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi jako streetworker. Jej misją jest praca na rzecz usamodzielnienia dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem i ułatwiania im odnalezienia swojej roli w trudnym, współczesnym świecie. 

Pani Katarzyna jest prezeską zarządu Fundacji Nowe Centrum. Fundacja pomaga dzieciom i młodzieży w lokalnych środowiskach, wspierając ich aktywizację, edukację i rozwój. Realizuje działania profilaktyczne związane z zapobieganiem zażywaniu narkotyków i innych używek przez nieletnich. Aktywnie zachęca najmłodszych do poszerzania kompetencji i zdobywania nowej wiedzy.

Z p. Katarzyną i Fundacją Nowe Centrum współpracujemy w programie „Dobro od Dziecka” realizowanym przez Fundację Wawel z Rodziną. Organizowane przez nas warsztaty dla wychowawców i pedagogów pomagają im zaszczepiać u dzieci i młodzieży ważne wartości i kompetencje, takie jak m.in. komunikowanie emocji czy budowanie poczucia wartości. 

Doceniając doświadczenie i zaangażowanie p. Katarzyny, postanowiliśmy zgłosić jej kandydaturę do konkursu „Społecznik Roku 2020” tygodnika Newsweek Polska – wierzymy, że taka właśnie prospołeczna postawa zasługuje na zauważenie i wyróżnienie. Mocno trzymamy kciuki i życzymy jej powodzenia w konkursie!

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności