Konkurs Fundacji Wawel z Rodziną pt. „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja” rozstrzygnięty!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Producent słodyczy marka Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” po raz kolejny zainspirowali w swoich akcjach świątecznych do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 12 lat akcji “Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 340 domów dziecka w całej Polsce otrzymało jak dotąd 129 ton słodyczy. W tym roku, dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych po raz pierwszy w ramach akcji same wcieliły się w rolę Świętego Mikołaja.

Firma Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz domów dziecka w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji “Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” Fundacja „Wawel z Rodziną” zaprosiła podopiecznych domów dziecka do niezwykłego konkursu. Zadaniem konkursowym było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich innym – seniorom. Każda placówka  biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafiły świąteczne prezenty.  Do konkursu zgłosiło się blisko 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby. W ramach podziękowań zwycięzcy Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich zaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty.

Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Sylwia Warnecka, podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji: – „Jesteśmy dumni, że w tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi. Dzielenie się dobrem jest dla nas bardzo ważne, dlatego zachęcamy też do dzielenia się  dzieci i młodzież.

Pełną listę 5 zwycięzców publikujemy poniżej:

Świetlicy Środowiskowej w Żydowie „Promyki”
Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Nienadowej
Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Drawsku Pomorskim
Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Płońsku
Domów Dziecka „”Słoneczna Przystań”” Nr 1 i 2 w Kołdrąbiu.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności