Festiwal FilmON już za nami!

7 czerwca 2021 roku odbyła się Gala Finałowa V edycji ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Osób Niepełnosprawnych FilmON. W jury festiwalu zasiadał m.in. Prezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Tomasz Schimscheiner, zaś do laureatów i zwycięzców festiwalu trafiły słodkie nagrody marki Wawel.

Festiwal ma na celu zachęcić osoby niepełnosprawne do wyrażania emocji za pomocą filmu, a ich opiekunów do wykorzystania tej formy sztuki w terapii z podopiecznymi. 

To także okazja do zaprezentowania się szerszemu gronu publiczności oraz zaistnienia tych niezwykłych twórców w przestrzeni kultury masowej. Wydarzenie od lat systematycznie wpływa na wzrost świadomości społeczeństwa na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz przełamuje kolejne bariery i nadal w wielu środowiskach temat tabu. 

Dodatkowo, w ramach festiwalu od 1 czerwca do 22 czerwca br. trwa wystawa prac “Mój Superbohater” w kinie Sfinks, na os. Górali 5 w Krakowie. Odwiedzający wystawę będą mogli podziwiać prace młodych niepełnosprawnych artystów oraz profesjonalistów, którzy zgodzili się przedstawić superbohaterów z dziecięcych obrazków w formie grafiki cyfrowej. 

Cieszymy się, że jako Fundacja „Wawel z Rodziną” mogliśmy być po raz kolejny częścią tego wyjątkowego projektu i dzielić się dobrem z innymi. Do zobaczenia w kolejnej edycji!

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności