Konkurs Fundacji Wawel z Rodziną pt. „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja” rozstrzygnięty!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Producent słodyczy marka Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” po raz kolejny w tym magicznym czasie zainspirowali do czynienia dobra. W ramach organizowanej od 13 lat akcji “Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja” aż 430 placówek opiekuńczych w całej Polsce otrzymało jak dotąd 65 ton słodyczy. W tym roku dzieci i młodzież z domów dziecka i ze świetlic środowiskowych z całej Polski  już po raz drugi mogły same wcielić się w rolę Świętego Mikołaja i obdarować seniorów własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi. 

Firma Wawel i Fundacja “Wawel z Rodziną” corocznie w okresie świąt aktywnie działają na rzecz świetlic środowiskowych i domów dziecka w całej Polsce wspierając je słodyczami. W tym roku w ramach akcji “Zostań Pomocnikiem Świętego Mikołaja”, Fundacja „Wawel z Rodziną” zaprosiła po raz kolejny podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych do niezwykłego konkursu.  Zadaniem było przygotowanie ozdób świątecznych i przekazanie ich seniorom ze swojej okolicy. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 placówek, które przygotowały piękne ozdoby świąteczne. Każda placówka biorąca udział w konkursie wskazywała adres, pod który trafią niezwykłe  prezenty. W ramach podziękowań zwycięzcy Pomocnicy świętego Mikołaja otrzymali zestawy słodyczy marki Wawel. Dla wszystkich pzaś szczególną nagrodą była radość i wdzięczność seniorów za pamięć, poświęcony czas i otrzymane prezenty.

Wiceprezes Fundacji „Wawel z Rodziną” – Sylwia Warnecka, podsumowała tegoroczną edycję dobroczynnej akcji: – „Jesteśmy dumni, że już po raz drugi dzieci tak chętnie dołączyły do naszej akcji. W tak magicznym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia możemy pomagać i inspirować najmłodszych do pomocy Świętemu Mikołajowi, pokazywać im jaką moc mają drobne gesty.” 

Pełną listę 5 zwycięzców publikujemy poniżej:

  • Dom Dziecka “Pod Lipami” im.Jana Kochanowskiego w Głogowie
  • Centrum Opieki nad Dzieckiem we Włocławku: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 5 „Pełna Chata”
  • Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna „Bartek” oddział Tęcza – placówka wsparcia dziennego w Piotrkowie Trybunalskim
  • Świetlica Środowiskowa „Nikisz” w Katowicach
  • Dom dla dzieci – Dom B w Malborku

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności