Podsumowanie II edycji programu edukacyjnego #DobraRobotaChallenge Fundacji “Wawel z Rodziną”

Młodzież z blisko 70 placówek opiekuńczych i edukacyjnych razem z Fundacją Wawel z Rodziną uczyła się jak mądrze i świadomie wybierać swoją ścieżkę zawodową.

Pierwsza praca – jak ją zdobyć i co warto wiedzieć przed wyborem danego zawodu? To istotne pytania, które zadają sobie młodzi ludzie jeszcze w trakcie edukacji. Aby wesprzeć te życiowe decyzje Fundacja “Wawel z Rodziną” przygotowała dla dzieci i młodzieży kolejną edycję programu edukacyjnego pod nazwą #DobraRobotaChallengezachęcającego młodzież do planowania swojej ścieżki zawodowej oraz przygotowania się do podjęcia pierwszej pracy.

Do II edycji programu dołączyło blisko 70 placówek opieki dziennej i całodobowej. W ramach akcji rozstrzygnięty został również konkurs, w którym do zdobycia były słodkie upominki marki Wawel.

W ramach programu edukacyjnego  Fundacja przygotowała  scenariusze pięciu lekcji: Otwartość, Kompetencje zawodowe, Doświadczenie, Rozmowa Kwalifikacyjna oraz Pierwszy dzień w pracy. Podczas zajęć  młodzież otrzymała cenne wskazówki, jak przygotować się do podjęcia pierwszej pracy oraz jak  sprawnie odnaleźć się w nowym otoczeniu i sytuacji. Dodatkowo podopieczni placówek oraz wychowawcy mogli korzystać z materiałów filmowych, w których znane osoby opowiadają o specyfice i tajnikach swojego zawodu. Filmy można znaleźć na portalu Facebook, wpisując hasztag #dobrarobotachallenge.

Akcji towarzyszył także konkurs, dotykający tematyki poszukiwania pracy czy procesu rekrutacji.  Zwycięzcy otrzymali pyszne słodycze marki Wawel.

Druga edycja programu edukacyjnego #DobraRobotaChallenge oraz organizowany w jej ramach konkurs to kontynuacja pełnej sukcesów zeszłorocznej inicjatywy. Cieszymy się, że również w tym roku do konkursu zgłosiło się równie dużo placówek, jak poprzednio Pokazuje realne zainteresowanie tematem planowania ścieżki zawodowej młodzieży. Już wkrótce słodkie nagrody trafią do zwycięskich placówek – mówi Sylwia Warnecka, Wiceprezes  Fundacji „Wawel z Rodziną”.

#

Lista zwycięskich placówek:

– Placówka Opiekuńczo Wychowawcza „Pod Świerkami” w Nienadowej,
– Świetlica Środowiskowa w Chełmie,
– Stowarzyszenie SOS “Wioski Dziecięce” w Lublinie,
– Stowarzyszenie “Nadzieja” w Libuszy,
– Prywatne Liceum Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie. 

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności