Rowerowy Maj 2023!

W maju dzień robi się coraz dłuższy, przyroda w pełni budzi się do życia, a my chętniej korzystamy z aktywności na świeżym powietrzu. Maj to też idealna okazja do promowania sportu wśród dzieci. 

W tym roku już po raz kolejny wystartowała kampania “Rowerowy Maj 2023”, kierowana do szkół podstawowych i przedszkoli. Fundacja “Wawel z Rodziną” po raz kolejny ufundowała 30 słodkich upominków dla nagrodzonych uczniów. 

Kampania trwała od 4 maja do 31 maja 2023 roku. Celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej i zrównoważonej mobilności, w szczególności komunikacji rowerowej. Uczniowie codziennie rejestrowali swoje przejazdy w klasowym dzienniku rowerowym. Za każdy przejazd uczniowie otrzymywali dwie naklejki: kwadratową do przyklejenia w książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy. Akcja zachęcała uczestników do rywalizacji na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w kampanii placówek. Najważniejsza jednak była dobra zabawa i czerpanie radości z codziennych rowerowych przejazdów.

Jest nam niezmierni miło, że po raz kolejny rok z rzędu mieliśmy okazję wesprzeć promowanie sportu wśród najmłodszych oraz przekazać słodkie nagrody.

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności