Kim chcę być, gdy dorosnę? – #DobraRobotaChallenge, czyli program edukacyjny Fundacji „Wawel z Rodziną”

1 października Fundacja „Wawel z Rodziną” wystartowała z programem zachęcającym młodzież do poznania specyfiki pracy różnych profesji oraz odpowiedzialnego planowania swojej ścieżki zawodowej i edukacyjnej. Do dyspozycji nauczycieli przygotowano scenariusze zajęć i materiały filmowe, które ułatwiają uczestnikom poznawanie swoich zainteresowań i kompetencji. W ramach programu zaplanowano też konkurs, w którym do zdobycia są słodkie niespodzianki firmy Wawel oraz przyjazd Wawel Trucka – interaktywnej ciężarówki pełnej słodyczy.

W programie edukacyjnym #dobrarobotachallenge mogą wziąć udział podopieczni szkół publicznych, placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej i dziennej w całym kraju. W ramach akcji, Fundacja „Wawel z Rodziną” przygotowała dla nauczycieli materiały edukacyjne ułatwiające przeprowadzenie zajęć z młodzieżą z klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz z klas szkół ponadpodstawowych. Materiały opierające się na 3 lekcjach: „Zawody wczoraj, dziś, jutro”, „Jak wygląda dzień pracy w różnych zawodach” i „Pasja, a zawód”, mają za zadanie przygotować młodzież do odpowiedzialnego planowania ścieżki zawodowej i trafnego podejmowania decyzji dotyczących wyboru szkoły, uczelni, w której będą kontynuować naukę.  Dodatkowo, do skryptów zostały przygotowane materiały filmowe, w których znane osoby opowiadają o swojej pracy.

Akcji towarzyszy także konkurs, który polega na wykonaniu wszystkich poleceń opisanych w materiałach dydaktycznych, jako „Zadania z gwiazdką – konkursowe”, a następnie sfotografowanie powstałych prac i przesłanie ich na adres mailowy Fundacji (fundacja@fundacjawawel.pl.). Na zwycięzców czekają nie tylko słodkości od firmy Wawel, ale także odwiedziny Wawel Trucka – interaktywnej ciężarówki pełnej słodyczy.

Akcja #DobraRobotaChallenge oraz organizowany w jej ramach konkurs to inicjatywa firmy Wawel i Fundacji „Wawel z Rodziną”, wśród priorytetów której znajduje się m.in. pomoc w edukacji najmłodszych i promowanie dobrych postaw wśród dzieci. Najmłodsi są dla nas bardzo ważni, cieszymy się, że możemy im pomagać oraz pokazywać dobre przykłady. Zachęcamy wszystkich do udziału w naszym konkursie, który może być świetnym krokiem w wyborze ścieżki życiowej każdego ucznia. – wyjaśnia Sylwia Warnecka z Fundacji „Wawel z Rodziną”.

Konkurs edukacyjny trwa od 1 października 2020 roku do 15 stycznia 2021 r. Szczegóły i regulamin konkursu znaleźć można na stronie Fundacji: https://fundacjawawel.pl/dobrarobota/

#dobrarobotachallenge

Z pomocą Fundacji „Wawel z Rodziną”, firma Wawel realizuje projekty wspierające dzieci w trudnych sytuacjach życiowych.

Z życia Fundacji

Przejdź do aktualności